Helló MATLAB!

Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:

Mire és miért jó a MATLAB?

Idén tavasztól elérhető a teljes MATLAB -Simulink termékcsalád a BME-n!  Az egyetem oktatói, hallgatói és dolgozói irodai, otthoni és hordozható számítógépen, valamint az összes egyetemi számítógépen jogtisztán használhatják a szoftvert,  oktatási valamint non-profit kutatási tevékenységre!

Az előadáson a MATLAB termékcsalád három különböző területe mutatkozik be alkalmazási példákkal, valamint szó esik a legfrissebb R2017b verzióról is.

Az előadás napirendje

15:45 – 16:00     Regisztráció

16:00 – 16:30     Mi is a MATLAB?

Általános bevezetőt követően a MATLAB főbb felhasználási területeinek bemutatása.

16:30 – 17:00     Képfeldolgozás MATLAB segítségével.

Vasúti sín lehajlásának számolása fényképek alapján. Mérnöki problémamegoldás a MATLAB és a gépi látás eszközeivel, Image Processing és Statistics Toolbox használatával.

17:00 – 17:30     Hardver csatlakoztatása MATLAB-hoz: Arduino, mint low-cost-hardware használata.

Beágyazott rendszer fejlesztése MATLAB környezetben: az algoritmus megírásától a C/C++ kód generálásán át, az Arduino® hardveren való futtatásig.

Az előadáson való részvételhez a MATLAB előzetes ismerete nem szükséges!

Regisztráció 2017. október 12-ig lehetséges. Helyszíni regisztráció kezdete: 15:45

További részletek az esemény honlapján.