II. Vízépítési Konferencia

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Zielinski Szilárd Építőmérnöki Szakkollégium - IACES LC Budapest

A kétévente megrendezésre kerülő konferencián a vízépítési és vízi közmű szakma jeles képviselői tartanak előadásokat naprakész témákban.

Célunk, hogy az egyetemen szerzett ismereteket kiegészítve a hallgatók nagyobb rálátást kapjanak a szakma aktuális kérdéseiben. Emellett természetesen már végzett, szakmájukban dolgozó mérnököket is várunk.

Az idei konferencia programja a következő:

9:30-10:00 Regisztráció
10:00-10:30 Maller Márton - Rövid és hosszú idejű változások vizsgálata karsztos víztartó-rendszerekben
10:35-11:05 Pálfi Gergely - Az Ipoly árvízi riasztó- és előrejelzőrendszer fejlesztése
11:10-11:40 Rácz Tibor - Budapest árvízvédelmi rendszerének jellegzetességei, és a fejlesztésének műszaki szempontjai
11:45-12:20 Ebéd és kávészünet
12:20-12:50 Melha Márton - (Víz)mérnökként Dél-Szudánban
12:55-13:25 Gönczi Gábor - Műtárgyvizsgálatok CFD modellezés segítségével a Fővárosi Vízműveknél

Az esetleges kérdéseket facebook üzenetben, vagy a vizepito@zielinski.hu címre várjuk.

Szervezők:
    Magyar Hidrológiai Társaság
    ZIE Vízépítő Tagozat
    Zielinski Szilárd Építőmérnöki Szakkollégium - IACES LC Budapest

A konferencián a részvétel ingyenes. További részletek a rendezvény Facebook oldalán.