UHU #1.0 Kvantumtechnológiai kalandozások

Időpont:
2018. április 25. 17:00 és 20:00 között
Helyszín:
Demola (1111 Budapest, Egry József utca 18.)
Kategória:
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Demola Budapest

Az elmúlt években a rohamosan fejlődnek az ú.n. kvantumtechnológiák, és már a szélesebb közönségben is van visszhangjuk. A sokak által vizionált “második kvantum forradalom” a ma használtakhoz képest összemérhetetlenül nagyobb teljesítményű számítógéparchitektúrák, szenzorok és telekommunikációs eszközök kifejlesztésével kecsegtet.

Egy olyan előadássorozatot szervezünk, ahol a területtel aktívan foglalkozó cégektől és egyetemi előadóktól tájékozódhatnak a mérnöki ill. természettudományos szakokon tanuló hallgatók a területen bekövetkezett fejlődésről, és ahol a területen kutató-fejlesztő cégek bemutathatják magukat a hallgatók számára.

Előadók: Domokos Péter, Imre Sándor, Zaránd Gergely

Amiről szó lesz:

• Kvantummechanikai bevezető
  • Qubitek fizikai implementációi
  • Kvantuminformatika és -kommunikáció
  • Kvantum bit és használata - posztulátumok mérnöki szemmel
  • Mérnöki alkalmazások1 - Kvantum titkosítás
  • Mérnöki alkalmazások2 - Adatbázis keresés

Az előadás nyelve magyar.

Az előadások megértéséhez alapvető, a műszaki képzéseken általában az első évben oktatott matematikai és klasszikus fizikai ismeretek szükségesek. Az eseményre elsődlegesen egyetemi hallgatókat várják, de minden érdeklődőt szeretettel fogadnak!

További információ a Demola honlapján.