Rónyai Lajos előadása Kürschák Józsefről

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Algebra Tanszék
Kürschák József és az értékelések elmélete címmel Rónyai Lajos tart előadást a BME Matematika Intézet Algebra Tanszékének szemináriumán a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

Kürschák József egyetemünk nagy formátumú matematikaprofesszora volt, 1916 és 1918 között az intézmény rektora. Legjelentősebb tudományos eredményeként az értékelések elméletének kezdeményezését, megalapozását és első nagy tételeinek megalkotását tartjuk számon. A híres 1912-es dolgozatában elindított kutatások fontos szerepet játszanak ma is, elsősorban bizonyos algebrai és a számelméleti vizsgálatokban, de geometriai alkalmazásról is beszélhetünk. Az előadás Kürschák József e nevezetes eredményeit mutatja be, kitérve azok fogadtatására, alkalmazásaira is.

További információ az Algebra Tanszék honlapján található.