Hosszú lépéses megengedett prediktor-korrektor belsőpontos algoritmus szimmetrikus optimalizálásra

Időpont:
2019. február 28. 14:15
Helyszín:
H épület 406-os terem
Kategória:
Előadás
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Differenciálegyenletek Tanszék
Előadó: Darvay Zsolt (Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár)

Absztrakt:

Az előadásban egy prediktor-korrektor belsőpontos algoritmust mutatunk be szimmetrikus kúp optimalizálási feladatra. Az Ai és Zhang által bevezetett, lineáris komplementaritási feladatok esetén tárgyalt prediktor-korrektor algoritmust általánosítjuk. Feltételezzük, hogy kezdetben ismerünk egy megengedett megoldást. Az algoritmus által generált pontok a centrális út széles környezetében helyezkednek el. Ennek ellenére igazolható, hogy az iterációk számára vonatkozó bonyolultsága megegyezik a legjobb rövid lépéses algoritmusokéval. Az eddigi numerikus eredmények azt mutatják, hogy az algoritmus hatékonyabban működik mint azok a módszerek, amelyek nem a prediktor-korrektor technikára épülnek.

További információ a Differenciálegyenletek Tanszék honlapján található.