BME Fizikaverseny 2019

Időpont:
2019. március 05. 16:30
Helyszín:
A jelentkezők számának függvényében kerül majd meghatározásra!
Kategória:
Verseny
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Wigner Jenő szakkollégium
A helyszín a jelentkezők számának függvényében kerül majd meghatározásra. A résztvevőket a regisztráció során megadott e-mail címükön keresztül fogjuk értesíteni.

A Wigner Jenő Szakkollégium 2019-ben is megszervezi a BME Fizikaversenyt, ahol a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem bármely hallgatója összemérheti fizikatudását és kreativitását.

A versenyen célunk olyan érdekes és ötletes feladatlapot adni a versenyzők kezébe, melynek megoldásához inkább jó gondolatokra van szükség, mint komoly elméleti háttértudásra. A versenyt két kategóriában hirdetjük meg, az egyikben a fizikus hallgatók, a másikban a többi képzés hallgatói indulhatnak. A feladatok a fizika különböző témaköreiből kerülnek majd ki, a klasszikus fizikától napjaink aktuális kérdéseiig.

További információ a Fizikaverseny honlapján található.