Open Academy

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
openacademy@balabit.hu

A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara és a BalaBit IT Security ötödik alkalommal szervezi meg a népszerű Open Academy-t. Az élethosszig tartó tanulás eszmeiségét zászlajára tűző nonprofit kezdeményezés több száz szoftverfejlesztéssel foglalkozó szakember számára kínál továbbképzési lehetőséget. Az esemény mindenki számára ingyenes.

A május 23-án délután öt órakor kezdődő program keretében az egyetem oktatói mellett a legjobb hazai szoftverfejlesztő cégek vezető szakemberei tartanak előadást egy-egy témáról. Az egyetem szakemberi a Blackberryre történő alkalmazásfejlesztésről, Nádasdi Máté, a Ustream frontend-fejlesztője a Chrome Developer Tools core profiling lehetőségeit mutatja be. Sokak számára provokatív témát választott Nagy Gergely, a BalaBit szoftverfejlesztő mérnöke: azt ígéri, hogy előadásában bemutatja, miért kell végképp leszámolni az objektumorientált programozással. Magyar Attila szenior szoftverfejlesztő pedig – aki szintén a BalaBit munkatársa – Zen programozásról beszél. A programot egy igazi unikum előadás zárja: a brit The Guardian napilap egyik tanácsadója is, Mészáros Márton a Behavior-Driven Development módszertanról beszél majd – nem függetlenül jelenlegi munkájától.