Rendhagyó könyvklubesemény - recenziók Raymond Kurzweil könyveiből

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
mnbkonyvklub@bme.hu

Érdekel, hogy mikor jön el a szingularitás és hogyan olvad össze az emberi és a mesterséges intelligencia?

Választ kaphatsz a kérdésre és a mesterséges intelligencia technológiák világszerte ismert és egyik leginkább meghatározó gondolkodóját ismerheted meg a május 17-i online rendezvényen.

2021. május 17-én 16 órától Héder Mihály egyetemi docens vezetésével, Ray Kurzweil, a mesterséges intelligencia nemzetközi hírű kutatójának bemutatása után, a The singularity is near, c. könyvét, az After Shock címmel megjelent, több mint száz futurista gondolatait összegző esszékötetet, valamint Ray Kurzweil és Tracy J. Trothen Spiritualities, ethics, and implications of human enhancement and artificial intelligence c. művét ismertetik a Magyar Nemzeti Bank, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértői.

A rendezvény zárásaként Kristóf Péter, az ExO Works közép-európai nagykövete tart rövid előadást Kurzweil üzleti gondolkodásra gyakorolt hatásáról.

Az MNB-BME Könyvklub MS Teams csoportja elérhető itt.

MNB-BME Könyvklub e-mail: mnbkonyvklub@bme.hu