Középiskolás diákok ismerkedtek meg az első magyar műholddal

A budai II. Rákóczi Ferenc Gimnázium adott otthont 2011. november 9-én a Tudományos Hasznos Emberi program országjáró rendezvénysorozat idei 2. állomásának.

A programon Dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, a THE Roadshow fővédnöke is részt vett.

Horváth Gyula, az Elektronikus Eszközök Tanszék Junior Prima-díjas tanársegédje mutatta be az első Masat-1 magyar műholdat a középiskolásoknak, amely várhatóan jövőre feljut a világűrbe egy indiai hordozórakétán.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Oktatási Osztálya legalább 6 darab CubeSat típusú kisműhold felbocsátását tervezi 2012. január végén az új VEGA hordozóval. Nemrég jóváhagyták, hogy a Masat-1 integrálásra kerüljön a Vegán lévő 2 darab 3 egységes P-POD egyikébe.

További információk a Masat-1-ről: cubesat.bme.hu