Műegyetemi oktatók az új MTA doktorok között

A november végén megtartott ünnepségen nyolcvannégy kutatóval, köztük 4 műegyetemi oktatóval bővült a rangos címet viselők köre. Az MTA doktora cím a hazai tudományos élet legmagasabb tudományos fokozata, amelyet egy hosszú és alapos, a kiválóságot szem előtt tartó eljárás során szereznek meg a legkiválóbb kutatók. A címmel kitüntetett kutatók a magyar tudományos közélet meghatározó szereplőivé válnak. A felsőoktatási törvény nem írja elő az egyetemi tanári kinevezések során az MTA doktori cím meglétét, a gyakorlat azonban azt mutatja, hogy a jelentős tudományos műhelyeket működtető egyetemek megkövetelik ezt a fokozatot.

Az MTA új doktorai 2011-ben:

• Dr. Do Van Tien egyetemi docens (Híradástechnika Tanszék)
  • Dr. Eleőd András Tihamér egyetemi tanár, dékánhelyettes (Járműelemek és Hajtások Tanszék, KJK)
  • Dr. Gali Ádám egyetemi docens (Atomfizika Tanszék, egyben az MTA Lendület programjának egyik nyertese is)
  • Dr. Hórvölgyi Zoltán Dezső egyetemi docens, dékánhelyettes (Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, VBK)