A Műegyetemi Zenekar nagysikerű karácsonyi koncertet adott

Hagyományaihoz híven a Műegyetem központi épületének aulájában tartotta évadzáró koncertjét a BME Szimfonikus Zenekara. Az idei őszi évadot több mint 10 új műegyetemi hallgató zenekari taggal kezdte a zenekar. A hangversenymester Dávid Ágota volt, vezényelt Köteles Géza.

Műsorukban az alábbi zeneszámok szerepeltek:

R. Strauss: A rózsalovag – szvit
Az operát 1911-ben mutatták be Drezdában. A grandiózus zene már a premieren frenetikus sikert aratott, és a mű rövidesen a legnépszerűbb, leggyakrabban játszott európai operák sorába emelkedett.

Kodály Zoltán: Háry János – szvit
A budapesti Operaház 1926-ban mutatta be Kodály Háry János című daljátékát, amely azóta is rendszeresen műsoron van. A szvit bemutatóját 1927-ben Willem Mengelberg vezényelte New Yorkban.

Csajkovszkij: 1812 – nyitány
Az ünnepi nyitány Napóleon oroszországi hadjáratának 70. évfordulójára készült. A nagyszabású művet szerzője a „hangos és zajos” szavakkal jellemezte, hiszen a mű egyik fő érdekességét jelentik az ágyúlövések (ezekre elektronikus hangsegítséggel került sor a koncerten).

Videórészlet Csajkovszkij 1812 nyitányából