„Színvonalas felsőoktatás nem létezhet színvonalas köznevelés nélkül”

A BME kilenc oktatóját tüntették ki pedagógusnapon kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájáért.

Kiemelkedő hatású oktatómunkájuk és a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenységük elismeréseként Apáczai Csere János-díjban részesült:

Babcsányi István, a Természettudományi Kar Algebra Tanszék nyugdíjas adjunktusa

Deák András György, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar korábbi dékánhelyettese, jelenleg dékáni tanácsadó, a Kémiai és Környezeti Folyamatmérnöki Tanszék egyetemi docense

Dévényi László, a Gépészmérnöki Kar Anyagtudomány és Technológia Tanszék egyetemi docense (a pedagógusnapi ünnepséget követő napon a BME ünnepi szenátusi ülésén a hallgatók iránti elkötelezettséggel végzett oktatói, nevelői, oktatásszervezői munkájáért az „Egyetemi Ifjúságért” kitüntetésben is részesült – a szerk.)

Horváth Tamás Imre, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Irányítástechnika és Informatika Tanszék tudományos munkatársa

Lányi Erzsébet, az Építészmérnöki Kar Épület-szerkezettani Tanszék nyugalmazott egyetemi docense

Kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájuk elismeréseként Szent-Györgyi Albert-díjat kapott:

Lajos Tamás, a Gépészmérnöki Kar Áramlástan Tanszék professor emeritusa

Marosi György, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar Szerves Kémia és Technológia Tanszék egyetemi tanára

Telek Miklós, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék egyetemi tanára

Veress József, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Pénzügyek Tanszék egyetemi tanára

Az elismeréseket Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át. Az ünnepségen részt vett Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár is.

(A Magyar Felsőoktatásért Emlékplakettet kapott BME-s díjazottakról is hamarosan beszámol a bme.hu.)