Műegyetemi csúcsteljesítmény a XI. Egyetemi és Főiskolai Birkózó Világbajnokságon.

Jäger Krisztián, a BME ÉPK hallgatója lett a 66 kg-os kötött fogás világbajnoka, aki az ötödik versenynap fináléjában 7-0-ra győzte le ellenfelét, a török Günalt.

„Egyértelműen ez életem legnagyobb sikere. Voltam már egyszer-kétszer a dobogó közelében, de most elmondhatom magamról, hogy egyetemi világbajnok vagyok. Köszönöm a nagyon lelkes szurkolást. Érdekes volt a verseny utolsó meccsén birkózni, amikor török versenyzőt gyűrtem le. Ha mindig így végződnek a zárómeccseim, hát akkor állok elébe” – árulta el a Műegyetem hallgatója.

Fotó: birkozoszovetseg.hu

Idén Pécs adott otthont a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség (MEFS) szervezésében megvalósult Egyetemi és Főiskolai Birkózó Világbajnokságnak. A versenyen 37 ország 307 versenyzője vett részt. A nők versenyén a szintén műegyetemi hallgató Jäger Szimonetta az 7. helyen zárta a versenyt a 60 kg-os súlycsoportban.