Ők járnak kerékpárral a Műegyetemre

A BME OMIKK munkatársai szeretnek leginkább tekerni – ez derült ki a 2014. évi „Bringázz a munkába!” kampány eredményeinek összesítéséből.

Tizenhét egyetem és főiskola összesen negyvenhét szervezeti egysége vett részt a Magyar Kerékpárosklub múlt ősszel immár 14. alkalommal megrendezett, a biciklizést népszerűsítő közösségépítő programjában. A szeptember 26-a és október 31-e között zajló kampányidőszak azért is figyelemre méltó, mert a versenyen induló nyolc műegyetemi szervezeti egység mindegyike a ranglista első felébe küzdötte fel magát.

A többféle támpont (a dolgozók létszáma, a programra jelentkezők és a programot teljesítők száma, a dolgozók és a teljesítők aránya, valamint a dolgozók által kitöltött értékelőlapok és a munkahelyük pontozása „kerékpárbarát” szempontok szerint) figyelembevételével összeállított rangsorban az idei „Legzöldebb Tanszék”-címet is elnyerő Budapesti Műszaki Egyetem Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár végzett az előkelő negyedik helyen.

A könyvtár bringásait szorosan követve, az alábbi szervezeti egységek öregbítették még a Műegyetem hírnevét:

7. hely: GTK Alkalmazott Pedagógia és Pszichológia Intézet

11. hely: TTK Nukleáris Technikai Intézet

15. hely: TTK Matematika Intézet

16. hely: Építőmérnöki Kar

19. hely: Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, valamint a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar holtversenyben

20. hely: Gépészmérnöki Kar.

A részletes eredmények itt tekinthetők meg.

A korábbi BAM-os műegyetemi részvételről itt számoltunk be.