Budapesti és bécsi gépészkarok együttműködése

Február 26-án tartották az első BME GPK - TUW FMB Workshopot a Műegyetemen.

Az oktatási és kutatási tevékenységek ismertetése, valamint a jövőbeni együttműködési lehetőségek egyeztetése szerepelt a budapesti és a bécsi műszaki egyetem gépészmérnöki karai találkozójának napirendjén – tájékoztatta a bme.hu-t Kovács Ádám tudományos és nemzetközi dékánhelyettes.

A BME Gépészmérnöki Kar egyik célja, hogy a bécsi szakmai partnerekkel közösen induljanak az Európai Unió által kiírt H2020-as projektek pályázatain. Elképzelhetőnek tartják az együttműködést a 4TU másik két társkarával is. E mellett a kar vezetői szeretnék rendszeressé tenni a találkozókat.

A rendezvényen, amelynek a BME rektori tanácsterme adott helyet, a Bécsből érkezett dékán és három professzor mellett a BME Gépészmérnöki Karának vezetői és tanszékvezetői vettek részt. A két egyetem társtanszékeinek vezetői így közvetlenül is megbeszéléseket folytathattak egymással.