Fa emlékeztet a svéd-magyar kapcsolatok fontosságára

Elültették a Műegyetem kertjében a svéd Gran Prize díjjal járó cédrust.

„Ez a fa a Magyarország és Svédország közötti barátságot is jelképezi” – hangsúlyozta a közelmúltban a Svéd Kereskedelmi Testület „Gran Prize” Interdiszciplináris Innovatív Díját elnyerő Noszticzius Zoltán, a Fizikai Intézet professor emeritusa azon az ünnepségen, amelyen a díjat kiegészítő facsemetét ültették el az egyetem kertjében (a bme.hu díjazottal készült interjúja itt olvasható).

A ceremónián részt vett Péceli Gábor, a Műegyetem leköszönt rektora, Mikael Elmehed, a svéd nagykövet helyettese, akinek Dvorszki László, a Nemzetközi-tudományos Csoport igazgatója, és Pipek János, a Természettudományi Kar dékánja mutatta be Noszticzius professzor alma materének tudományos eredményeit.

„A közvetlen munkatársaim gyakran szóba kerülnek a köszönetnyilvánítások alkalmából, de a műhelyben, az üvegtechnikai kérdésekben, valamint az adminisztrációban segítő kollégáknak itt külön kifejezem hálámat értékes munkájukért” – emlékeztetett Noszticzius Zoltán a tudósokat kiszolgáló hatékony háttércsapat jelentőségére is.

Fotó: Philip János