Elhunyt Kerényi József Ybl- és Kossuth-díjas építész

Az Építészmérnöki Kar Lakóépülettervezési Tanszék professzor emeritusa, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja 77 éves korában halt meg.

Kerényi József 1988 óta oktatott az Építészmérnöki Karon, a Lakóépülettervezési Tanszék egyetemi tanáraként négy évig vezette is a tanszéket. Nevéhez fűződik az Építőművészeti Doktori Iskola alapítása, amelyet 10 éven keresztül irányított.

Építészeti világképét a józan mértéktartás és az emberközpontúság jellemezte, rehabilitációs szemlélete iskolateremtő erővel bírt. Alkotó munkája elismeréseképpen Kossuth-díjat kapott, valamint az MMA tagjává választották. Oktatói munkája szorosan kapcsolódott alkotói pályájához, puritán házai hitelesítették őt hallgatói előtt. Tiszta alapállása, bölcs humanizmusa és segítőkészsége okán a kar karizmatikus személyiségeként tekintettek rá.

Kerényi József 2016. március 10-én hunyt el, az MMA saját halottjának tekinti.

Forrás, fotó: Építészmérnöki Kar