Balog Zoltán: „Az oktatásnak és a nevelésnek nemzetstratégiai szerepe van”

Négy műegyetemi oktató is állami díjat kapott kiemelkedő pedagógusi és oktatói munkája elismeréseként.

Pedagógusnap alkalmából adott át köznevelési és felsőoktatási díjakat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Maruzsa Zoltán köznevelési helyettes államtitkár a Zeneakadémián.

Kiemelkedő hatású oktatási-nevelési-gyógypedagógiai munkájukért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenységük elismeréseként Apáczai Csere János-díjat vehettek át:

Buttyán Levente, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék egyetemi docense az adat- és hálózatbiztonság terén elért nemzetközi élmezőnybe tartozó eredményekért és iskolateremtő munkásságáért.

Völgyesi Lajos, a BME Építőmérnöki Kar Általános- és Felsőgeodézia Tanszék professzor emeritusa több mint négy évtizedes, nemzetközileg is elismert iskolateremtő oktatói és kutató tevékenységéért.

A felsőoktatás területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájukért, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenységükért Szent-Györgyi Albert-díjban részesültek:

Láng Péter, a BME Gépészmérnöki Kar Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék egyetemi tanára, az MTA doktora a vegyipari és környezetvédelmi eljárások és berendezések tervezése és modellezése terén végzett, nemzetközileg elismert iskolateremtő tudományos és oktató munkájáért, tanszékvezetőként elért eredményeiért és a tudományos utánpótlás nevelése terén elért teljesítményéért.

Szász Domokos akadémikus, a BME Természettudományi Kar Matematikai Intézet Sztochasztika Tanszék professzor emeritusa a kaotikus dinamikai rendszerek területén több évtizeden át folytatott kiemelkedő kutatásaiért, rendkívül sikeres iskolateremtő munkásságáért és közéleti aktivitásáért.

BK - TJ

Kiemelt kép forrása: kormany.hu