Ismét sikeres a BME a Nemzeti kiválósági program idei felhívásán

Az NKFI Alap 5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatását 10 konzorciumi program kapja meg, közülük 3-ban érintett a Műegyetem.

A Nemzeti kiválósági program 2018. évi pályázata a felfedező kutatások társadalmi és gazdasági hasznosulását ösztönzi egy-egy olyan stratégiai területen, ahol a hazai kutatói kiválóság a legversenyképesebb lehet. A felhívás ezeket a célokat az NKFI Alapból támogatja az alábbi területeken:

„A” alprogram: ELI-hez kapcsolódó, elsősorban kísérleti kutatások Nemzeti Programja

„B” alprogram: A mesterséges intelligencia alkalmazását megalapozó kutatások Nemzeti Programja

„C” alprogram: A magyar társadalom biztonságát elősegítő Nemzeti Program

„D” alprogram: „Tiszta ivóvíz” Nemzeti Program

„E” alprogram: Fehérjetudomány és alkalmazásai Nemzeti Program.

Az átfogó jellegű, nagy horderejű tudományos és technológiai kihívásokat célzó, interdiszciplináris kutatási tevékenységet feltételező programok a legkiválóbb tudományos, ipari, társadalmi szereplők és a döntéshozók tartós együttműködése keretében valósulhatnak meg. A pályázati kiírásban rögzített tartalmi ellenőrzési és értékelési szempontok alapján a pályázatokat először anonim szakértők véleményezték, majd az értékelések összesítése után a kijelölt szakértői csoport is értékelte. Ennek ismeretében az Innovációs Testület javasolja támogatásra a pályázatot az NKFI Hivatal elnökének.

Az idei felhíváson a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem konzorciumi partnereivel együtt nyert 2,3 milliárd forintot az IoT rendszerek biztonságát növelő technológiákra, a Fehérjetudomány és alkalmazásai nemzeti programra, valamint a Tiszta ivóvíz: a biztonságos ellátás multidiszciplináris értékelése a forrástól a fogyasztókig c. projektekre.

Projekt azonosító száma A pályázó neve Projekt címe Megvalósítási helyszín Odaítélt támogatás (Ft) Projekt elszámolható összköltsége (Ft)
2018-1.2.1-NKP-2018-00004 Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem IoT rendszerek biztonságát növelő technológiák 1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3. 299 971 567 299 971 567
Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem
2018-1.2.1-NKP-2018-00005 Eötvös Loránd Tudományegyetem Fehérjetudomány és alkalmazásai nemzeti program 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A. 999 900 000 999 900 000