Elhunyt Artinger István, a Műegyetem professor emeritusa

2018. 09. 29-én, életének 85. esztendejében elhunyt a Gépészmérnöki Kar korábbi dékánja.

Artinger István 1933-ban született Körmenden. 1959-től 2003-ig volt a BME Gépészmérnöki Kar (GPK) aktív munkatársa, ezt követően haláláig professor emeritusa.

1987-90 között a GPK dékánjaként szolgálta a magyar műszaki felsőoktatást. 1977-től 1999-ig vezette a kar Mechanikai Technológia Tanszékét, 1986-tól 1997-ig volt a Mechanikai Technológia és Anyagszerkezettani Intézet igazgatója. Folyamatosan részt vett a nappali gépészmérnök-, műszaki menedzser-, a hegesztő szakmérnök-, és a doktoranduszképzés oktatói munkájában.

Professor emeritusként elsősorban a nappali doktoranduszképzésben oktatott haláláig, illetve kidolgozta és vezette az Alkalmazott anyagtudomány alprogramot 1993-tól.

A professzor 80. születésnapja alkalmából rendezett műegyetemi köszöntéséről korábban a bme.hu is beszámolt.

Számtalan kiváló tanítványa közül sokan lettek a BME vagy más hazai és külföldi egyetem meghatározó oktatói, vezetői. Artinger István személyében a tanszék egy nagy tudású egyéniségét, egy kedves, a fiatalokkal sokat foglalkozó oktatóját vesztettük el. Emlékét megőrizzük.

Forrás: Gépészmérnöki Kar Anyagtudomány és Technológia Tanszéke