„Feladatuk, hogy átadják az utódoknak ezt a tudásbázist és szellemi örökséget”

Átvették egyetemi tanári kinevezésüket a BME oktatói.

„Megmaradásunk záloga az a kultúra volt, amit generációk hosszú sora teremtett meg és az a tudomány, ami a magyar nemzetet felemelte a kultúrnemzetek közé” – hangsúlyozta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a Pesti Vigadóban ünnepélyes keretek között tartott rektori és egyetemi tanári megbízások átadásán. A tárcavezető felhívta a kinevezettek figyelmét elődeik örökségére, célként meghatározva, hogy újszerű módon tanítsák meg a felnövekvő generációt a legkorszerűbb tudományokra.

A Műegyetem tizenegy oktatóját nevezte ki egyetemi tanárrá a köztársasági elnök az emberi erőforrások miniszterének javaslatára 2018. szeptember 1-jével.

A kinevezéseket Bódis József oktatásért felelős államtitkár és Horváth Zita felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár nyújtották át. Az eseményen a BME részéről jelen volt Kotán Attila kancellár és Józsa János rektor.

Egyetemi tanári kinevezést kapott:

Gépészmérnöki Kar

Goda Tibor, a Gép- és Terméktervezés Tanszék egyetemi tanára

Insperger Tamás, a Műszaki Mechanikai Tanszék egyetemi tanára

Építészmérnöki Kar

Krähling János, az Építészettörténeti és Műemléki Tanszék egyetemi tanára

Sugár Péter, a Lakóépülettervezési Tanszék egyetemi tanára

Alföldi György, az Urbanisztika Tanszék egyetemi tanára, az Építészmérnöki Kar dékánja

Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Dobrowiecki Tadeusz, a Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék egyetemi tanára

Természettudományi Kar

Lukács Ágnes, a Kognitív Tudományi Tanszék egyetemi tanára

Racsmány Mihály, Kognitív Tudományi Tanszék egyetemi tanára

Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar

Dobos Imre, a Közgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára

Nemeslaki András, a Pénzügyek Tanszék egyetemi tanára

(Dobos Imre és Nemeslaki András egyetemi tanárként érkeztek egy másik intézményből, benyújtott műegyetemi pályázatukról a BME Szenátusa januárban döntött.)

Zilahy Gyula, a Környezetgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára

– GI –