Elhunyt Benyó Zoltán, a VIK iskolateremtő professor emeritusa

Az Irányítástechnika és Informatika Tanszék szakembere, az MTA doktora életének 84. évében hunyt el. Búcsúztatása 2020. december 29-én 12:45-kor lesz a Farkasréti temető Makovecz ravatalozójában.

Benyó Zoltán a Folyamatszabályozási (mai nevén Irányítástechnika és Informatika) Tanszék alapító oktató-kutató generációjához tartozott. Iskolateremtő munkássága és kivételes oktatói egyénisége meghatározóak voltak a tanszék és a Villamosmérnöki és Informatikai Kar életében. Szűkebb szakterületén, az élettani folyamatok modellezésében és irányításában nemzetközi szintű eredmények fűződnek nevéhez.

A karon alapítója és haláláig elkötelezett támogatója volt a létrehozásakor is egyedülállóan interdiszciplináris és máig sikeres egészségügyi mérnök képzésnek.

Családja mellett gyászolják tanítványai, tanszéki, kari és egyetemi kollégái. Emlékét megőrizzük.

Táviratcím: Benyó Zoltánné, 1122 Budapest, Csab utca 7/b.

BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar