Gyorsteszteket kapott a Műegyetem

A Szent Ferenc Kórház gyorsteszteket ajánlott fel ingyenesen a Műegyetem részére.

Az Egyetem vezetése is fontosnak tartja a koronavírus elleni védekezést, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy megvédje polgárait, ezért örömmel fogadtuk, hogy a Szent Ferenc Kórház 3000 darab Covid 19 vírusfertőzés kimutatását szolgáló antigén gyorstesztet ajánlott fel ingyenesen a Műegyetem részére.

A készlet erejéig minden egyetemi polgárnak lehetőséget biztosítunk a tesztelésre, főként azoknak ajánljuk, akik feladataik során több emberrel érintkeznek, de minden olyan egyetemi polgárnak alkalma lesz a szűrésre, aki tüneteket tapasztal vagy kontakt személy. A teszteléshez egészségügyi személyzet nem szükséges, a tesztet mindenki saját felelősségére, magának végzi el.

Az antigén gyorstesztek megbízhatósága általában 90 százalék fölötti. A tesztelés során az orrból vett minta alapján fél órán belül megvan az eredmény.

A Kancellária gondoskodik a tesztek szervezeti egységekhez való eljuttatásáról.

DSZ

Fotó: DSZ