Éremeső az Európai Egyetemi Játékokon

A Łódźban megrendezett hatodik Európai Egyetemi Játékokon a magyar csapat minden eddiginél többet, 47 érmet szerzett. A sikerből a Műegyetem sportolói is kivették a részüket.

A július 17-30 között megrendezett Európai Egyetemi Játékokon tizenöt versenynapon húsz sportágban 38 ország 442 egyetemének 4459 sportolója mérte össze a tudását. Idén az EEJ volt Európa legnagyobb multisport rendezvénye, és egyben az egyetemi sport legjelentősebb eseménye.

A versenyeken minden idők legnagyobb magyar küldöttsége – egy kiváló BME delegációval - vett részt: 17 egyetem 313 sportolója utazott ki Łódźba az éremszerzés reményében. A BME küldöttség nemcsak népes volt, de eredményes is, amit a megszerzett 4 érem (1 arany, 1 ezüst, 2 bronz) is bizonyít.

Aranyérmes: Bailey Kelen, a Gépészmérnöki Kar Gépészmérnök szakos hallgatója taekwondoban.

Ezüst érmes: Korpádi Tamás, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Műszaki menedzser szakos hallgatója, kick-bokszban.

Bronzérmet szerzett: Szegfi Zsanett, a Gépészmérnöki Kar, Mechatronikai mérnök szakos hallgatója kick-bokszban, valamint Kurtán Zsombor, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Műszaki menedzser szakos hallgatója, judoban.

9. helyen zárta a versenyt Fábián Csenge (VIK) karatéban

10. helyezért ért el csapatunk a 3X3 kosárlabdában.

A csapat tagjai:

A csapat tagjai: Farkas Dániel (ÉPK), Koflanovics Kristóf (VIK), Rozs Máté (VIK), Svéda Szabolcs (KJK)

Továbbá gratulálunk Tóth Botondnak (GTK) és Patyi Ákosnak (GPK), akik judoban képviselték a Műegyetemet.

KJ

Fotó: Bartha Zsolt