A Tűzoltóság hősi halottjaira emlékeztek

Tizenhat éve történt a tragédia, amelyben három tűzoltó vesztette életét.

2006. augusztus 8-án este kilenc óra után tűz ütött ki a Műegyetem főépületének alagsorában, az egykori lőtér területén. A bejelentés után először két tűzoltó egység, majd a helyzet súlyosbodásával további alakulatok érkeztek a helyszínre. A mentésben végül a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság 29 tűzoltóautója és 130 tűzoltója, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak pedig 14 munkatársa vett részt. A kilenc órán keresztül húzódó oltás közben az Országos Mentőszolgálat 20 fővel, 7 mentőautóval igyekezett segíteni a bajbajutottakon, mégis, három tűzoltó életét vesztette, heten pedig füstmérgezéssel kerültek kórházba.

2022. augusztus 8-án délelőtt tíz órakor, a BME központi épületének aulájában emlékeztek meg a tragikus eseményről. A K épületben található emléktáblánál koszorút helyezett el dr. Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Markos Zoltán tűzoltóezredes, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság gazdasági igazgatóhelyettese és dr. Molnár Zsuzsanna tűzoltó ezredes, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság Humán Szolgálatának vezetője.

A Műegyetem részéről Kotán Attila kancellár és Dr. Koczkáné Dr. Csiszár Emília Nemzetközi rektorhelyettes hajtott fejet a szolgálat közben hősi halált halt tűzoltókra emlékezve:

Horváth Ákos (Budapest, 1982. február 17. – Budapest, 2006. augusztus 8.) tűzoltó őrmester, posztumusz tűzoltó hadnagy, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Speciális Mentési Parancsnokság beosztott tűzoltója.

Pintér Gábor (Budapest, 1975. június 13. – Budapest, 2006. augusztus 8.) tűzoltó hadnagy, posztumusz tűzoltó főhadnagy, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Speciális Mentési Parancsnokság rohamparancsnoka.

Reppman Károly (Székesfehérvár, 1982. március 19. – Budapest, 2006. augusztus 8.) tűzoltó törzsőrmester, posztumusz hadnagy, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Dél-budai Tűzoltási, Mentési Parancsnokság Újbudai Tűzőrségének beosztott tűzoltója.

Rektori Kabinet Kommunikációs Csoport

Fotó: Somlay Barbara