Tíz új egyetemi tanárt köszönt a BME

Szeptember közepén kilenc új egyetemi professzor vehette át kinevezését Novák Katalin köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.

A köztársasági elnöki határozat alapján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szenátusának mind a kilenc felterjesztett javaslatát elfogadták.

A díszünnepségen a professzori kinevezésüket átvették:

Balogh György Tibor, Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar

Buttyán Levente, Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Gyimóthy Szabolcs, Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Hős Csaba János, Gépészmérnöki Kar

Kajtár László Imre, Gépészmérnöki Kar

Kózelné Székely Edit, Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar

Toldy Andrea, Gépészmérnöki Kar

Török Ádám, Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Veres Gábor, Természettudományi Kar

A tizedik professzor Kovács Mihály, aki korábban megszerzett egyetemi tanári titulusával a BME Természettudományi Karának oktatójaként folytatja munkáját az intézmény kötelékében.

Az egyetemi tanárok professzori székfoglaló előadására 2022. november 7-én kerül sor, amelyet 15:00 órai kezdettel a „K” épület Dísztermében kísérhetnek figyelemmel az érdeklődők.

A Műegyetem oktatói kollektívája 2020-ben öt, a tavalyi évben három egyetemi tanárral bővült.

Rektori Kabinet Kommunikációs Csoport

Fotó: Sándor-palota - Kommunikációs Igazgatóság