Gyásznap a Műegyetemen a török-szíriai földrengés áldozatainak emlékére

A BME is csatlakozik az EELISA egyetemek kezdeményezéséhez, és február 27-én a földrengés áldozataira emlékezik az intézmény.

A BME Központi épületére kitűzött fekete zászlóval, valamint a Szenátus ülésének kezdetén rövid megemlékezéssel tiszteleg a Műegyetem a törökországi és szíriai katasztrófa áldozatainak emléke előtt.

A BME mellett az Isztambuli Műszaki Egyetem (ITU) is tagja a tíz egyetemet összefogó EELISA egyetemi szövetségnek. Az EELISA rendkívüli vezetőségi ülést tartott február 22-én, amelyen a tagok közleményt adtak ki, valamint áttekintették az ITU támogatásának lehetőségeit. Az ülésen Ismail Koyuncu, az ITU rektora megköszönte a partnerek eddigi támogatását, és kiemelte a Műegyetem szakértőinek részvételét a közös ITU-BME EELISA helyszíni misszióban.

A EELISA partneregyetemek a jövőben hallgatói ösztöndíjakkal, műszaki eszközök (pl. számítógépek) átadásával, valamint szakértői közreműködéssel vállalnak szerepet a földrengés utáni helyreállításban.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

Fotók forrása: Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság