Előadás a törökországi földrengés tapasztalatairól

A BME mérnökei március 17-én 14 órától a Központi épület K234-es előadójában tartanak előadást „A törökországi földrengés tapasztalatai szerkezetes szemmel” címmel.

Az előadásukban az ott átélt tapasztalatokat mutatják be, milyen szerkezeti károkat és tönkremeneteli módokat láttak, illetve bemutatják a katasztrófahelyzet körülményeit és a személyes tapasztalásaikat is. Az előadás a BME Építőmérnöki Kar, Hidak és Szerkezetek Tanszékének KFI szemináriumsorozat része.

A BME mérnökei, Joó Attila László, Ther Tamás, Ther Péter Pál, és Völgyi István az EELISA partner Isztambuli Műszaki Egyetem (ITU) meghívására, utazott ki a földrengés sújtotta területre. Munkájuk során az OKF HUNOR mentőszolgálat munkatársaival Antakyában segítettek a mentésben és kárfelmérésben, majd török egyetemi kollégáikkal a helyi katasztrófavédelem az AFAD irányításával Kahramanmaraşban folytatták az épületek állékonyságvizsgálatát. A küldetésből február 18-án tértek vissza.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság