Hírfolyam
Új platformon nyújthatók be a pályázatok a következő Erasmus-félévre
2026. 05. 13.Júniusban indul a pályázás 2027 tavaszára. A várakozások szerint egyszerűsödik a folyamat.
A BME-s hallgatók a következő pályázati ciklusban már új pályázatkezelő szoftverben, a Mobility Online rendszerén keresztül nyújthatják be a 2026–27-es tanév tavaszi félévére szóló Erasmus+ mobilitási pályázatokat – jelentette be a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága (NKI).
A mind a pályázási, mind az elbírálási folyamatot jelentősen egyszerűbbé tevő új platform június 10-én nyílik meg.
A regisztrációra, a felület megismerésére és a pályázat beadására több hét áll majd rendelkezésre, a beadási határidő várhatóan 2026. július 6.
A megpályázható intézmények listája karonkénti bontásban, excel-fájlokban letölthető erről a linkről.
A ciklus teljes tervezett ütemezése:
- Platform megnyitása: június 10.
- Beadási határidő: július 6.
- Pontozás rögzítése: július 13.
- Észrevételek határideje: július 20.
- Végleges eredmények rögzítése: július 22.
- Allokáció a platformban: július 31.
- Fellebbezés: augusztus 5.
- Személyes egyeztetés: augusztus 6.
- Végleges eredmények: augusztus 10.
A rendszerről és a platformról is szó lesz az igazgatóság május 27-én tartandó online infónapján, amelyről hamarosan közli a részleteket az NKI a honlapján.
Rektori Hivatal, Kommunikációs Igazgatóság
