Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Új platformon nyújthatók be a pályázatok a következő Erasmus-félévre

2026. 05. 13.
Erasmus

Júniusban indul a pályázás 2027 tavaszára. A várakozások szerint egyszerűsödik a folyamat.

A BME-s hallgatók a következő pályázati ciklusban már új pályázatkezelő szoftverben, a Mobility Online rendszerén keresztül nyújthatják be a 2026–27-es tanév tavaszi félévére szóló Erasmus+ mobilitási pályázatokat – jelentette be a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága (NKI).

A mind a pályázási, mind az elbírálási folyamatot jelentősen egyszerűbbé tevő új platform június 10-én nyílik meg. 

A regisztrációra, a felület megismerésére és a pályázat beadására több hét áll majd rendelkezésre, a beadási határidő várhatóan 2026. július 6.

A megpályázható intézmények listája karonkénti bontásban, excel-fájlokban letölthető erről a linkről.

A ciklus teljes tervezett ütemezése:

  • Platform megnyitása: június 10.
  • Beadási határidő: július 6.
  • Pontozás rögzítése: július 13.
  • Észrevételek határideje: július 20.
  • Végleges eredmények rögzítése: július 22.
  • Allokáció a platformban: július 31.
  • Fellebbezés: augusztus 5.
  • Személyes egyeztetés: augusztus 6.
  • Végleges eredmények: augusztus 10.

A rendszerről és a platformról is szó lesz az igazgatóság május 27-én tartandó online infónapján, amelyről hamarosan közli a részleteket az NKI a honlapján.

Rektori Hivatal, Kommunikációs Igazgatóság