A budai Várhegy repedéseinek műegyetemi vizsgálata

A budai Várnegyedben rendre előforduló támfalrepedések, pinceüreg-beszakadások, vízelöntések a városrész hosszú távú fejlesztési koncepciójának sikerét is veszélyeztethetik.

Erre hívták fel a figyelmet egyetemünk kutatói egy nemrég megjelent kötetben (Mérnöki kutatások a budai Várhegyen). A nálunk folyó kutatások eredményei nagymértékben hozzájárulhatnak, hogy ezek a tervek költséghatékony és biztonságos megoldásokat javasoljanak, és új, kreatív lehetőségeket nyissanak meg.

A kutatási és számítási eredményekkel kapcsolatban külön említésre méltó, hogy azok egyetemünk több tehetséges hallgatójának a munkáját is hasznosítják: kiváló TDK- (tudományos diákköri) és diplomadolgozatok eredményei is beépültek a kutatásokba. A kiadványt szerkesztő Hajnal Géza és Görög Péter mellett Török Ákos és Vasvári Vilmos egyetemi kutatók cikkei olvashatók a kötetben, a diákokat pedig Farkas Dávid, Karay Gyöngyi és Kőszely Ágnes képviseli a szerzők között.

További részletek: http://www.orientpress.hu/94419