Ismét műegyetemi siker New Yorkban a Kairos Society-n

Február 2-5. között immár negyedik alkalommal rendezték meg a nemzetközi Kairos Society csúcstalálkozóját New Yorkban. A közösség célja a fiatalok vállalkozásainak elősegítése. A 350 résztvevő közül 2 magyar projekt is a legjobb 50 diákvállalkozás közé jutott. Köztük volt egyetemünk hallgatói által alapított Clariton Kft. Hand-in-Scan nevű, a kézfertőtlenítés hatékonyságát elősegítő megoldása, mely a kórházi fertőzések megelőzése területén számít úttörőnek. A műegyetemi csapatot Róna Péter egészségügyi mérnök-hallgató képviselte, akinek lehetősége nyílt a New York-i Tőzsde épületében bemutatni a projektet. A BME diákjai által kitalált eszköz már több nemzetközi innovációs versenyen szerepelt. A fejlesztést a Műegyetemi Technológia és Tudástranszfer Iroda kiemelt projektként támogatja.

A Hand-in-Scan-ről bővebben: www.handinscan.com