Eddigieinél nagyobb számítási kapacitású rendszerrel gazdagodik a Műegyetem

Megérkezett az a nagyteljesítményű számítógép, amely 6 TFlops (teraflop/másodperc) teljesítményével a BME eddigi legnagyobb teljesítményű rendszere.

A gép lehetővé teszi, hogy a Műegyetem kutatói és doktoranduszai nagy számítási kapacitást igénylő kutatásokat folytassanak. A TÁMOP finanszírozással megvásárolt rendszer bruttó ára mintegy 70 millió forint. Az egy szekrénybe szerelt rendszerben összesen 31 gép működik, a teljes rendszerben közel másfél terabájt memória és közel 50 terabájt diszk áll a felhasználók rendelkezésére. A gép beszerzése az „Új tehetséggondozó programok és kutatások a Műegyetem tudományos műhelyeiben” című, közel 700 millió forint támogatású projekt szakmai célkitűzéseinek megvalósításához kapcsolódik, amely projektben a BME mind a 8 kara részt vesz.