Középiskolai tanárok fóruma

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME Tehetségsegítő Tanács

A Műegyetem Tehetségsegítő Tanácsa „Az összehangolt tehetséggondozás a Műegyetemen” (NTP-FKT-17-0012) c. pályázati program keretében középiskolai tanárok fórumot tart.

A Tanács kitüntetett feladatának tartja a közoktatásban dolgozó kollégákkal való párbeszéd elősegítését, az intézmények közötti információcseréhez történő hozzájárulást. A fórum keretei között tájékoztatást ad a képzésekkel kapcsolatos újdonságokról is. Ez az alkalom jó lehetőséget nyújt arra is, hogy a résztvevők átbeszéljék, melyek azok az eszközök, amelyek a leghatékonyabb módon segítik a diákok pályaorientációját, különös tekintettel a műszaki és természettudományos területek irányába.

Tervezett program:

10:30-11:00 Érkezés, regisztráció

11:00-11:15 Megnyitó: Veszprémi Károly, BME oktatási rektorhelyettes

11:15- 11: 35 Újdonságok az informatikusképzésben; BProf üzemmérnök informatikus szak bemutatása

Tevesz Gábor, Villamosmérnöki és Informatikai Kar, oktatási dékánhelyettes

11:35-12:00 Műegyetemi hallgatók tanulmányi teljesítményének elemzése (2010-17)

Szabó Mihály, Központi Tanulmányi Hivatal igazgató; Molontay Roland, Matematika Intézet, matematikus

12:00-12:25 Vár a Műegyetem! Összefoglaló a középiskolásoknak szóló rendezvényekről

Hornyánszky Gábor, BME Tehetségsegítő Tanács rektori megbízott.

12:30-13:00 Büfé ebéd

13:00-tól Kerekasztal beszélgetés az egyetem és a középiskolák kapcsolatáról. Hogyan tudnánk jobban segíteni egymást?

Kérjük, a rendezvényre január 30-ig regisztráljon.

Az esemény pontos helyszíne később kerül pontosításra.