CulturalFusions: balett és művészet - A világ Budapesten

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME

A modern balettelőadáson nemzetközi tehetségek lépnek fel, többféle kultúrát bemutatva a közönségnek. A legendás koreográfus, Sir Kenneth Macmillan munkájától a modern világot ábrázoló Wayne Mcgregor munkájáig, olasz, portugál, japán, dél-afrikai és skót koreográfusok új alkotásain keresztül vezet a balett világában tett utazás, a Műegyetemi Zenekar zenei kíséretével. Az egyedülállóan kreatív esemény a zene, a tánc, a design és az építészet elemeit egyesíti.

Az előadást az InternationBalLET mutatja be a Fondazione Pro-progressio Alapítvány együttműködésével, az EUNIC Magyarország által szervezett Kulturális Örökség Hónapja rendezvénysorozat keretén belül.

A HaHó Európa, avagy hagyományok hónapja, az európai kulturális örökség ünnepe  #heritageconnects keretén belül (május 9. – június 9.), az EUNIC Hungary szervezésében.