Emlékhelyek Napja - Vezetett séta a Műegyetemen

Időpont:
2020. augusztus 29. 10:00 és 13:00 között
Helyszín:
BME Központi épület aula, campus területe
Kategória:
Rendezvény
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
titkarsag@omikk.bme.hu

Az emlékhelyről:

Elődintézménye, a 18. századi Institutum Geometrico-Hydrotechnicum révén a hazai műszaki felsőoktatás bölcsője. Az egyetem történeti kampuszán 1956. október 22-én tartott hallgatói nagygyűlés hatására kaptak szélesebb nyilvánosságot a politikai berendezkedéssel szembeni követelések. Az innen induló tüntetés lett a forradalom fővárosi nyitánya október 23-án.

Programok:

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a rendszerváltozást követően szinte azonnal megkezdte a Műegyetem polgárainak az 1956-os forradalom és szabadságharc elindulásában játszott meghatározó szerepének méltó megőrzését, bemutatását célzó tevékenységét. A Műegyetem a 313/2016. (X. 19.) Korm. rendelet alapján 2016. október 23-án történelmi emlékhellyé vált.
Idén is sok szeretettel várjuk az 56-os események iránt érdeklődő látogatókat megemlékező sétánkon.

10:00-13:00 Vezetett séta

A Műegyetem 1956-os forradalomhoz kapcsolódó helyszíneit és az emlékezés pontjait bemutató séta a központi épületben és a campus kertjében.
Találkozási pont: BME Központi épület aula, 1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.
Vezetések kezdési ideje: 10:00 és 11:30

A vezetéseken kívül 1956 Műegyetemi eseményeit bemutató fotókból, dokumentumokból készült összeállítás tekinthető meg.

További információ az Emlékhelyek Napja oldalon található.