BME Innovációs nap - Egy nap a jövőről a Műegyetemen

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME FIEK
Mesterséges intelligencia és 5G fókusszal rendez innovációs konferenciát 2021. június 9-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központja.
A rendezvényen megszólalnak a Műegyetemi innovációs ökoszisztéma legfontosabb szereplői és a Siemens Zrt., a Rolls-Royce Hungary Kft., a Nokia Solutions and Networks Kft., a Magyar Villamos Művek Zrt., és a Richter Gedeon Nyrt. is bemutatják egyetemi fejlesztéseiket.
Frank Fitzek professzor, a Drezdai Műszaki Egyetem 5G laborjának vezetője már nem csak az 5G, hanem a 6G és a tapintható internet világába is bevezeti a hallgatóságot.
Az online stream megtekintése regisztrációhoz kötött, ezt az alábbi oldalon tehetitek meg:

KÖSZÖNTŐK
Józsa János rektor (BME)
Sebők Katalin elnökhelyettes (NKFIH)

MEGNYITÓ
Levendovszky János rektorhelyettes (BME)

A BME FELSŐOKTATÁSI ÉS IPARI EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖZPONTJÁNAK SZAKMAI EREDMÉNYEI
Jövőformáló nagyvállalati partnerek – Siemens Zrt., Rolls-Royce Hungary Kft., Nokia Solutions and Networks Kft., Magyar Villamos Művek Zrt., Richter Gedeon Nyrt
Jövőformáló műegyetemi innováció – Vajta László, Charaf Hassan, Marosi György, Gróf Gyula (BME)

5G – MÁR VELÜNK VAN
Keynote előadás: 5G, 6G, Tactile Internet Frank Fitzek (TU Dresden)
BME – Nokia együttműködési megállapodás aláírása