EELISA Info Day

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
kommunikacio@bme.hu

Az EELISA célja az európai felsőoktatás megújítása, erősítve a műszaki tudományok és a társadalom közötti kapcsolódásokat.

A BME 2020-ban új és előremutató kezdeményezés részesévé vált a nemzetközi kapcsolatépítés terén, mivel az intézmény nyolc másik nívós európai egyetemmel szövetséget kötve, az EELISA konzorcium keretében dolgozik azon, hogy közös képzéseket, kutatásokat indítson, távlati célként kitűzve a minden uniós tagállamban akkreditált európai mérnöki diploma kiadását.

Az együttműködés keretében a műegyetemi hallgatók Pisa, Erlangen, Isztambul, Párizs, Madrid, és Bukarest egyetemein tanulhatnak.

A rendezvényen rektori köszöntőt követően bemutatkozik az EELISA műegyetemi tevékenysége és nemzetközi konzorciuma, valamint a kapcsolódó nagyvállalati és egyetemi együttműködésekről is tájékoztató hallható.

További információ a programról és regisztráció: