50 éves a BME oktatóreaktora

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME-NTI

A BME Oktatóreaktora 1971. júniusa óta szolgálja a nukleáris gyakorlati oktatást és képzést. Az elmúlt 50 évben a reaktor – mint gyakorlati képzőhely – több, mint 350 reaktortechnikai szakmérnök, valamint több száz, nukleáris illetve atomenergetikai szakirányos fizikus és energetikaimérnök-hallgató képzésében játszott kiemelkedő szerepet. A magyar nukleáris iparban jelenleg dolgozó közép és felsővezetők szinte kivétel nélkül részt vettek egyetemi vagy szakirányú továbbképzésen, amelynek kísérleteit az Oktatóreaktornál végezték el. Mivel a világon – így Európában is – egyre kevesebb dedikáltan oktatási célú reaktor működik, a létesítmény szerepe a nemzetközi képzésekben is egyre inkább felértékelődik. Magyarország időrendben második, teljes egészében magyar tervezésű és kivitelezésű nukleáris létesítményének 50 éves "születésnapját" egy hibrid rendezvénnyel ünnepeljük meg.