„Múltunkban a jövőnk” – 100 éves tanszékek jubileumi ünnepe a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán

Időpont:
2021. november 26. 10:00
Helyszín:
CH épület C14 terem
Kategória:
Ünnepség
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar

100 éve a Műegyetem Vegyészmérnöki Szakosztályán három új tanszék alakult a bővülő oktatási és kutatási feladatok ellátására. Így 2021-ben ünnepeljük az Élelmiszerkémia, a Kémiai Fizika (később Fizikai Kémia), és a Szervetlen Kémia Tanszék megalakulásának centenáriumát. A tradíciók megalapozzák a közelmúlt és a jelen eredményeit is. Idén töltötte be 80. évét Hargittai István professzor is, aki nemzetközileg is messze elismert szerkezeti kémiai eredményei mellett a tudományos kutatói világ elitjének személyes ismerője, több mint száz Nobel-díjassal készített interjút. Születésnapját nem ünnepelhetnénk méltóbban, mint egy vele történő beszélgetéssel. A gazdag múlt a 2021-es év Junior Príma díjasa, Nagy Péter előadásában bemutatva az eredményes jövő alapjául szolgál.