BME Művészeti Rezidenciaprogram bemutatkozó kerekasztal-beszélgetés

Időpont:
2022. június 21. 15:30
Helyszín:
BME Központi épületébe, az Oktatói Klubba (1111 Budapest Műegyetem rakpart 3., K épület I./95.)
Kategória:
Rendezvény
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
BME Rektori Kabinet, Kovács Márk

A Műegyetem és a Pro Progressio Alapítvány hazánkban elsőként, tavasszal rendhagyó együttműködési pályázatot hirdetett a tudomány és a művészet területeinek összehangolására. A több, mint 80 pályázat közül két nyertes részesült a 10 hónapon át tartó együttműködési ösztöndíjban, amely a tudományos munka művészeti kifejezését támogatja. A június 21-én megvalósuló rendezvényen bemutatkozik a két nyertes művész, Kocsi Olga és Boruzs Ádám, akik betekintést nyújtanak már elkészült műalkotásaikba. Emellett megismerkedhetünk külföldön működő rezidenciaprogramokkal, majd kerekasztal-beszélgetésben az együttműködés kutatói oldala is megszólal.