Az EU tiszta energiára való átállásának elősegítése Magyarországon SUPEERA-PANTEERA workshop

Időpont:
2022. október 26. 09:00 és 17:30 között
Helyszín:
K épület Pécsi Eszter Terem
Kategória:
Workshop
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Rektori Kabinet

A Műegyetem biztosít helyszínt a rangos európai energiatudományi SUPEERA és PANTEERA projektek workshopjának. A workshop részletes áttekintést nyújtson az európai szakpolitikákról, stratégiákról, uniós finanszírozási programokról és együttműködési lehetőségekről, azzal a céllal, hogy a magyar kutatóközösséget közelebb hozza az európai KFI tevékenységekhez és elősegítse aktív részvételüket a SET-Plan folyamatában is. A workshopon a BME Kompetenciatérképe is bemutatásra kerül.

A European Energy Research Alliance, a program szervezője az energiakutatással foglalkozó egyetemek, kutatóintézetek, cégek legnagyobb európai szervezete közel 250 taggal. Az EERA egyik legfontosabb feladata, hogy az Európai Bizottsággal együttműködve támogassa és összefogja az Unió Strategic Energy Technology Plan tervét támogató kutatást.

Program és regisztráció