Csák János miniszter a Műegyetem hallgatóival és vezetőivel találkozott

A Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője 2023. szeptember 19-én látogatást tett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

Csák János miniszter az egyetemi vezetés és a Szenátus képviselőivel találkozott a BME Rektori Tanácstermében szeptember 19-én délután.

A kulturális és innovációs miniszter az egyetemek és a gazdaság szorosabb összekapcsolását célzó Neumann János Programot ismertette, amelyhez kapcsolódóan kérdéseket tettek fel és műegyetemi kapcsolódási pontokat javasoltak a résztvevő egyetemi vezetők és hallgatók.

Czigány Tibor rektor a BME diákjai és oktatói által tervezett SMOG-P kisműhold mérethű másolatát adta át a Műegyetem ajándékaként Csák Jánosnak.

Fotó: KIM

A műegyetemi látogatáson Hankó Balázs államtitkár, Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár, valamint Szántó Zoltán miniszteri tanácsadó is részt vett.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

Fotók forrása: Geberle B.