A BME Művészeti Rezidenciaprogram kiállítása

Kapcsolattartó:
Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

INFORMÁCIÓ

• A műszaki és természettudományos ismereteket nyújtó magyarországi egyetemek közül elsőként a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen indult művészeti rezidenciaprogram. A program keretei között művészek vendégeskednek az egyetem valamelyik tanszékén, laborjában, kutatási programjában, és az ott szerzett tudásukat, tapasztalatukat beépítik egy műbe, amelyet az ösztöndíjas időszak végén mutatnak be a nagyközönségnek.
  • Az AQB kiállítása a két tavalyi rezidens, Boruzs Ádám és Kocsi Olga munkáit mutatja be együtt az idei külföldi vendég, Javier Aparicio Frago művével.
  • Boruzs munkája, a Kaotikus érzékek a BME két tanszékéhez, a Műszaki színtan és az Áramlások szépsége – a Flow élmény című témákhoz kapcsolódott. Témavezetői Samu Krisztián, Paál György és Till Sára voltak. Kocsi műve, a Láthatatlan munka az egyetem Mozgáslaborjában végzett kísérleteken alapul. Mentorai Kiss Rita Mária és Ágoston Dorottya voltak. Frago egyhónapos budapesti tartózkodása alatt a Fraktálok világa című témához kapcsolódik, melyet Bárány Balázs, Molontay Roland és Simon Károly hirdetett meg. A kiállított mű címe: Aszemikus testek.
  • A kiállítást megnyitja Molnár T. Eszter író.
  • Az AQB Open House rendezvénye keretében, május 25-én a művészek vezetéseket tartanak, és a Szépírók Társasága szervezésében irodalmi est lesz a kiállítás terében.
  • A kiállítást május 30-ig lehet megnézni.
  • A BME Művészeti Rezidenciaprogram támogatói: Magyar Nemzeti Bank, Padme Alapítvány, Pro Progressio Alapítvány