„Sokat számított, hogy egyéni tanrendet kaphattam a felkészülésem idejére”

A Tudás Útja elnevezésű, felsőoktatási intézmények közötti futóversenyen 3 kategóriában is abszolút győztes hallgatónk, Farkas Dárius Ádám erős mezőnyben küzdött az első helyért.

„Az első négy helyezett futó kifejezetten magas szintet képviselt, meglepett mennyire kemény ellenfelekkel versenyeztem” – mondta Farkas Dárius Ádám a bme.hu-nak nyilatkozva. A BME Gazdaság- és Társadalomtudomány Karának negyedéves hallgatója elmondta, ha az egyetemek közötti félmaratoni csapatmérleget nézzük, ahol a 6 - 6 legjobb futó időeredményeit adták össze felsőoktatási intézményenként, ott is csupán 2 perccel maradtak el összesítésben a győztes Semmelweis Egyetem alakulatától. „A verseny egyharmadáig csapatban is sikerült a legjobb nyolc futó csoportjában maradnunk, ami szép teljesítmény” – idézte vissza Farkas Dárius Ádám. A székesfehérvári ARAK Alba Régia Atlétika Klub igazolt sportolója, a felsőoktatási intézmények közt a BME-t képviselő futó kérdésünkre elmondta, hat éve fut versenyszerűen, előtte hét évig kosárlabdázott.

„A Tudás Útja megmérettetés azért is volt megterhelő számomra, mert előtte való nap is versenyeztem. Veszprémben, egy 7,5 km-es mezei futóversenyen indultam, valamint 2 héttel a Tudás Útja előtt egyhetes gánti edzőtáborban vettem részt, ami igen megterhelő volt” – válaszolta Farkas Dárius Ádám arra a kérdésre, mennyire volt nehéz az egyetem mellett a Tudás Útja futóversenyen részt vennie, és ilyen eredményeket elérnie.

„Nagyon sokat számított, hogy egyéni tanrendet kaptam az egyetemtől a felkészülésem idejére, így zh-t is halaszthattam. Enélkül nem tudtam volna ilyen eredményeket elérni” – hangsúlyozta a Műegyetem futója, hozzátéve, hogy ez a verseny nagyon jó felkészülést jelentett számára a november 23-i Országos Mezei Futóbajnokságra, amelyet Szentendrén, a Skanzenben rendeztek meg (itt felnőtt egyéni 9 km-es távon a 11. helyet szerezte meg – a szerk.).

BME-sek által elért eredmények a Tudás Útján:

Félmaratoni, MEFOB, hallgató, férfi egyéni:
1. Farkas Dárius Ádám, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), 1:09:40
2. Csere Gáspár, Semmelweis Egyetem (SE), 1:09:55
3. Jenkei Péter, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), 1:10:46.

Félmaratoni, MEFOB, hallgató, női egyéni:
1. Juhász-Staicu Simona, Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), 1:18:26
2. Dudás Eszter, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), 1:23:28
3. Pap Eszter, Semmelweis Egyetem (SE), 1:25:38

Félmaratoni, MEFOB, csapatverseny:
1. Semmelweis Egyetem (SE) (Beták Bence, Csere Gáspár, Eipl Tamara, Pap Csilla, Pap Eszter, Váraljai Vázsony)
2. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) (Dudás Eszter, Farkas Dárius Ádám, Jenkei Péter, Rajnai Tamás, Szabolcs Enikő, Vétek Orsolya)
3. Szegedi Tudományegyetem (SZTE) (Budai Anita, Kaári Zsófia, Kapitány Zoltán, Krivik Anikó, Szelepcsényi Zsolt, Szőllősi Renátó)

Félmaratoni, MEFOB, oktató, férfi egyéni:
1. Pelsőczy Attila, Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), 1:15:27
2. Dr. Sebestyén Zoltán, Szent István Egyetem (SZIE), 1:16:16
3. Dr. Pach Péter Pál, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), 1:19:56

Félmaratoni Budapest-bajnokság, férfi egyéni:
1. Farkas Dárius Ádám, ARAK Alba Régia Atlétika Klub, 1:09:40
2. Csere Gáspár, BEAC, 1:09:55
3. Jenkei Péter, Vasas SC, 1:10:46.

Félmaratoni, abszolút verseny, férfi egyéni:
1. Farkas Dárius Ádám, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), ARAK Alba Régia Atlétika Klub, 1:09:40
2. Csere Gáspár, Semmelweis Egyetem (SE), BEAC, 1:09:55
3. Jenkei Péter, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), Vasas SC, 1:10:46.

Felsőoktatási kilométergyűjtés:
1. Semmelweis Egyetem (SE), 1084.2 km
2. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), 936.9 km
3. Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), 476.0 km

P.E.

Fotó: Pintér Erik, Nagy Márton (tudasutja.hu)