A kormányfő a BME Gépészmérnöki Karán zajló lélegeztetőgép-fejlesztésről tájékozódott

Orbán Viktor miniszterelnök 2020. április 17-én a Műegyetemen a hazai lélegeztetőgép-gyártás megindításának lehetőségei felől érdeklődött, és megtekintette a készülék prototípusát.

A BME Gépészmérnöki Karának Polimertechnika Laborjában megtartott fórumon Józsa János rektor meghívására részt vett Pintér Sándor belügyminiszter, Kotán Attila, a Műegyetem kancellárja és Gondos Miklós, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója, valamint a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős több más állami szerv vezetője is.

A BME tanárai tájékoztatást adtak a miniszterelnöknek a fejlesztésről és a projekt koncepciójáról, majd Elek Jenő főorvos bemutatta és értékelte a készülék prototípusát. Az eseményen beszámoltak a rövidesen beinduló sorozatgyártás ütemezéséről is.

Forrás: MTI
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher