Ismét lehet pályázni a szellemi tulajdonjogok megismerését célzó gyakornoki programra

A nemzetközi kezdeményezéshez tavaly csatlakozott a Műegyetem, amelynek több hallgatója is élt a havi 2000 eurós támogatást nyújtó egyéves müncheni lehetőséggel.

A Pan-European Seal Program (PES) célja, hogy megismertesse a hallgatókkal a szellemi tulajdonjog (IP) jelentőségét napjainkban, és gyakornoki helyszínein keresztül karrierutat kínáljon számukra ezen a területen Európa legnagyobb IP-intézményeinél.

Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott 2020 szeptemberében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) is, amelynek következtében együttműködik az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalával (EUIPO) és az Európai Szabadalmi Hivatallal (EPO). Ez egyfelől az érintett intézmények IP tudatosságnövelő és képzési eseményeinek biztosítását jelenti, másfelől egy rendkívül népszerű gyakornoki programot az EUIPO és az EPO, valamint a velük stratégiai partnerkapcsolatban álló egyetemek szervezésében az alábbi szakterületeken tanuló hallgatóknak:

• Mérnöki tudományok
  • Jog (beleértve az IP jogot)
  • Nemzetközi kapcsolatok
  • Bölcsész
  • Gazdálkodás és menedzsment
  • Informatika
  • Kommunikáció- és médiatudomány
  • Létesítmény-kezelés (beleértve az építészetet és a mérnöki tudományt)
  • Emberi erőforrások

A kiemelkedő teljesítményt nyújtó műegyetemi hallgatók számára nyílik lehetőség, hogy pályázzanak az intézmények által kínált egyéves szakmai gyakorlati programokra.

Az EPO Münchenben található székhelyén a 2020/2021-es tanévre csaknem 90 gyakornoki pozíciót hirdettek meg, felkínálva a hivatal osztályainak széles választékát szakmai gyakorlati helyként. Az idei évben ismét lehetőség lesz gyakorlatra jelentkezni az EPO-hoz vagy az EUIPO-hoz. A dedikált, mentor által kísért képzés három alappillére: a gyakornoki képzés, az online tanfolyamok és az egyéb képzések, mint a karrier-tanácsadás és a szaknyelvi tanfolyamok.

A legújabb pályázat beküldésének határideje: 2021. február 22. 24.00

A PES gyakornoki programhoz kapcsolódó további információk a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának oldalán találhatók.

– GI –

Bélyegkép forrása: EUIPO