Jakab Roland a HUN-REN vezérigazgatója

A Műegyetem Támogatói és Baráti Kör Egyesület elnöke tölti be 2024. január 1-jétől a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat vezérigazgatói pozícióját.

„Megtiszteltetés számomra, hogy a Központtá alakulással is jelzett szintlépés folyamatát vezérigazgatóként én irányíthatom. Elkötelezett vagyok aziránt, hogy Gulyás Balázs elnökkel és a HUN-REN minden munkatársával együtt szakmai tudásom legjavát adva támogassam közös céljaink elérését. A mesterséges intelligencia megjelenése - sok más területhez hasonlóan - a kutatások világát is alapjaiban megváltoztatja, ezért haladéktalanul elkezdjük a HUN-REN átfogó MI-stratégiájának kialakítását.” – osztotta meg gondolatait a HUN-REN Központ oldalán Jakab Roland.

Jakab Roland több mint két évtizedig töltött be a mintegy 2000 főt (ebből K+F területen 1600 kollégát) foglalkoztató Ericsson Magyarország Kft.-nél hazai és regionális szintű vezetői tisztségeket a vállalatvezetés, a stratégia és a K+F+I területeken. Jakab Roland jól ismeri a hazai és nemzetközi K+F+I ökoszisztéma szereplőit, emellett számos szakmai társulásban, társadalmi szervezetben vezetői szerepet lát el. Ipari partnervállalat vezetőjeként, és a Mesterséges Intelligencia Koalíció, az 5G Koalíció, a Magyar Európai Üzleti Tanács, a magyarországi Svéd Kereskedelmi Kamara, az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség, valamint a Műegyetem Támogatói és Baráti Köre Egyesület képviseletében is szorosan együttműködött a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel az elmúlt években.

A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Központ  (HUN-REN Központ) (korábbi nevén Eötvös Loránd Kutatási Hálózat – szerk.) az Országgyűlés által 2019. augusztus 1. napjával alapított, független költségvetési intézmény, amelyet a kutatóhálózat irányítására és működtetésére hoztak létre. A HUN-REN 11 kutatóközpontjának és 7 kutatóintézetének, továbbá egyetemeken és más közintézményekben működő 116 támogatott kutatócsoportjának kutatói a matematikai és a természettudományok, az élettudományok, illetve a bölcsészet- és a társadalomtudományok legváltozatosabb területein végeznek alap- és alkalmazott kutatásokat.

A Műegyetemen működő HUN-REN támogatott kutatócsoportok:

Kutatócsoport neve

Kutatási téma

Kutatáscsoport vezetője

HUN-REN-BME Felhőalkalmazások Kutatócsoport

5G/B5G/6G hálózatba kötött eszközök felhőalapú alkalmazásainak platformja esettanulmányok megvalósításával

Cinkler Tibor (VIK)

HUN-REN-BME Kompozittechnológiai Kutatócsoport

Korszerű kompozitanyagok, valamint technológiáik kutatása és fejlesztése

Czigány Tibor (GPK)

HUN-REN-BME Szilárd Testek Morfodinamikája Kutatócsoport

Szilárd testek alakfejlődése, különösen geológiai, planetológiai és mérnöki alkalmazásokkal