A Magyar Tudomány Ünnepe 2014: VehicleICT projekt - A járműipar és a közlekedés támogatása információs és kommunikációs technológiákkal

Időpont:
2014. november 21. 13:00
Helyszín:
Q. épület B203 terem
Kategória:
Workshop
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Dr. Lengyel László, Dr. Ekler Péter, Dr. Szalay Zsolt, Dr. Jereb László

Program:
1. A VehicleICT pojekt bemutatása
2. Beszélgetés az "Intelligens közlekedés: a járműipar és járműirányítás IKT igényei" témakörben

A mai jármű, a szállítási kapacitásán túl, egy mozgó egység, amely lokális információk célorientált közvetítését végzi. A jármű saját állapotára és eseményeire vonatkozó adatok és az általa mért környezeti információk célközönsége egyrészt a jármű utasai (beleértve e vezetőt), valamint az arra igényt tartó környezet (más járművek, intelligens kapuk, központi tároló és feldolgozó). A jármű releváns - aktuális helyi adatokon alapuló - szolgáltatásokat nyújt a külvilágnak és szolgáltatásokat fogad a külvilágtól.

A VehicleICT egy fejlesztési és szolgáltatási keretrendszert ad a következő célokkal:
- A közlekedés és a jármű szakterület támogatása ICT megoldásokkal
- A jármű és közlekedés területen tevékenykedők, az utasok és a járművek vezetőinek segítése alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal

A Vehicle ICT egy közös platform… (Connected Car alkalmazások fejlesztése, nagy adatmennyiség elemzése és felhasználása) …mobil eszközökre… (adatgyűjtés, kommunikáció, megjelenítés) …és szerver oldalra… (adattárház építés, elemzés, trendek, előrejelzések) …hogy Te a saját ötleteidre összpontosíthass!

A keretrendszer alkalmazási területei: Térkép alapú megoldások; Járműhasználat (szerviz, jármű flották, biztosítók); Járműbiztonság; Járműdiagnosztika (vehicle health); Jármű, mint szenzor; Médiaorientált tartalommegosztás; Smart city és közösségi szolgáltatások; V2V kommunikáció, Biztonságos V2V protokoll; Board Computer; Eco Driving; Sávelhagyás figyelése; Biztonságos előzés; Automatikus parkolás és útdíj fizetés; Szabad parkolóhelyek keresése, parkolási javaslatok; Utas biztonság; Forgalomszámlálás.

A  Magyar Tudomány Ünnepe részletes programja itt érhető el.