„Az egyetemi világbajnokságok résztvevői a magyar sport hősei”

A Műegyetem a harmadik helyen végzett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságok összesített pontversenyén.

A Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) minden évben díjazza a MEFOB intézményi pontversenyén győztes egyetemeket és főiskolákat. A BME élsportolói idén a dobogó harmadik helyére állhattak, az aranyérmes Semmelweis Egyetem és az ezüstérmes Debreceni Egyetem kiválóságai mellé.

A MEFS azokat az egyetemi, főiskolai hallgatókat tünteti ki az „Év egyetemi sportolói”­ díjjal, akik aranyérmet szereztek az adott évben egy felnőtt világbajnokságon, valamint arany-, ezüst-, vagy bronzéremmel tértek haza az Egyetemi Világbajnokságok egyikéről, illetve dobogós helyen végeztek az Európai Egyetemi Játékokon (idén Rotterdamban rendezték meg).

A BME-s díjazottak:

Jäger Krisztián, a BME ÉPK hallgatója, a Birkózó Egyetemi Világbajnokság aranyérmes sportolója

Simon Gergely, a BME VBK és Tamás Bence, a BME VIK hallgatója, a Rotterdami Európai Egyetemi Játékokon a könnyűsúlyú kétpárevezősök ezüstérmes egységének tagjai