Jövőtervező.BME
A BME ismeretterjesztő előadás-sorozata
Előadás-sorozatot indított a Műegyetem Jövőtervező.BME címmel, melynek keretében minden hónapban egy-egy kar bemutatja legújabb kutatási eredményeit és fejlesztéseit egy olyan szakterületen, amely a széles nyilvánosságot érdekli és a hétköznapokban is érinti.

Hetedik állomás: Véleménybuborékok és kvantumbitek

Május 6-án, kedden lesz a Jövőtervező.BME tudományos ismeretterjesztő sorozat következő állomása a Műegyetemen. A Természettudományi Kar kutatói matematikai, fizikai és idegtudományi témákkal készülnek.
Hatodik állomás: Mobilitás és innováció

A Jövőtervező.BME tudományos ismeretterjesztő sorozat rendezvényén a városi közlekedés, az önvezető járművek és a logisztika innovációit ismerhetik meg a résztvevők a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar szakértőinek előadásaiban.
Ötödik állomás: "Jelek a jelenben a kiberjövőből"

A Jövőtervező.BME sorozat 5. állomásán a BME Villamosmérnöki és Informatikai kara mutatkozik be, megidézve a jelenben a jövőt!
Negyedik állomás: "Molekuláról molekulára jobb holnapot építünk"

A Jövőtervező.BME sorozat 4. állomásán a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar villantotta fel többek között az energiatárolás jövőjét és a gyógyszerkutatás jelenét.
Harmadik állomás: „ÉLETKÉPES ADAPTÁCIÓK – Az épített környezet jövőtudatos újrahasznosítása”

Az „ÉLETKÉPES ADAPTÁCIÓK – Az épített környezet jövőtudatos újrahasznosítása” című programban fenntartható városok, anyagtakarékos szerkezetek, a lakóhelyünk rehabilitációja, a körforgásos gazdaság és a klímaváltozás is megjelenik érdekes projektek bemutatásával!
Második állomás: Mit keresnek gépészmérnökök az egészség szolgálatában?

Gépészmérnökök az egészség szolgálatában alcímmel bemutatják, hogy miként kapcsolódik össze az egészségtudomány és a mérnöki fejlesztés.
Első állomás: Éltető vizek – Hogyan alakítjuk folyóink sorsát?

A BME Építőmérnöki Kar eseményén a víztudomány szakértői közösen keresik a választ a legfontosabb kérdésekre: hogyan befolyásolja folyóink állapotát az emberi tevékenység és a klímaváltozás? Lehetséges fenntartható módon gazdálkodni a vizeinkkel? És vajon hogyan segítheti a mesterséges intelligencia a vízügyi szakemberek munkáját?